Close

O neposedném králíčkovi

rabbit-995045_1280

Byl jednou jeden malý, malinký králíček, který bydlel se svojí maminkou, tatínkem a bratříčky v pelíšku v noře uprostřed hustého lesa. Králíček se bál chodit ven z pelíšku, a tak když jeho bratříčkové hopkali ven, on tam seděl sám a trápil se, protože se bál. Králíček totiž zlobil maminku a bratříčkové ho strašili, že přijde mazaný lišák a odnese ho. A tak malý králíček raději vůbec nechodil z pelíšku ven.

Jednou se do jejich pelíšku zatoulala myšička a divila se, proč tam sedí smutný králíček sám. „Králíčku copak ti je, že jsi tak sám?“ Povídala myšička. A tak králíček vyprávěl myšičce o mazaném lišákovi, který si pro něj přijde, jak mu vyprávěli bráškové. „A proč by si pro tebe chodil lišák, králíčku?“ „Zlobím maminku,“ povídal králíček, „bráškové mají čisté a ustlané postýlky, ale já to dělám nerad, moje postýlka je pořád rozházená, a tak aby nebyla rozházená jen moje postýlka, skáču a hraju si v postýlkách brášků a oni je mají také potom rozházené, jako já.“ „Neboj se králíčku,“ povídala myšička, „pojď se mnou ven a ve dvou se lišáka nemusíme bát.“

rabbit-947820_640

Králíček se ale pořád bál, ale jednou, když venku krásně svítilo sluníčko, se přeci jen myšička s králíčkem vydali z pelíšku ven. Myšička totiž vyprávěla králíčkovi, jaký to je krásný pocit, když si vyhřívá kožíšek na sluníčku a okolo poletují motýlci a cvrlikají ptáčci. Králíček to chtěl taky zažít a překonal svůj strach a vydal se s myšičkou z pelíšku ven.

Myšička šla první a za ní opatrně hopkal králíček a rozhlížel se okolo. A jak se tak rozhlížel, viděl opravdu krásné věci kolem sebe. Chvíli putovali hustým lesem a pak došli na krásnou louku, svítilo tam sluníčko a králíček si sedl a nechal teplé sluneční paprsky nahřívat svůj kožíšek. „Myšičko tady je tak krásně a po lišákovi ani vidu ani slechu.“ „Pojď se mnou dál, králíčku, za louku až k potůčku“ povídala myšička. A tak králíček s myšičkou putovali přes louku a travička je lechtala do bříška. „Myšičko, to lechtá,“ smál se králíček. „Jestli tě lechtá travička, počkej, co udělá vodička“ smála se myška. „A co mi udělá vodička?“ ptal se králíček. „Ta tě zastudí do bříška“ smála se myšička.

rabbit-567931_640

„Myšičko tady venku je tak krásně“ povídal králíček a byl hrozně rád, že našel odvahu a vydal se s myškou z pelíšku a sliboval si, že už nebude tak zlobit maminku. Králíček a myšička zůstali kamarádi a podnikali spolu pravidelně různé výlety, kde zažívali spoustu dobrodružství, ale to už je jiná pohádka.

Simona Žáková on sabfacebookSimona Žáková on sabemail
Simona Žáková
Simona Žáková
Rukodělná mzdová účetní, pro kterou ruční práce již od mládí byly velkým koníčkem. Když se k tomu přidaly děti, bylo rozhodnuto. Miluje děti, sama je mámou Aničky a Michala. Chtěla by se na tomto blogu dělit o nápady a rady. Úsměv ve tvářích nejmenších, je ta nejhezčí odměna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *