Close

Novopečená maminka

novopecena maminka

Narození miminka je jistě ten nejkrásnější okamžik v životě každé ženy. S příchodem miminka do rodiny přichází také, obzvláště u prvního miminka, mnoho zaručených rad a tipů, jak zvládnout kojení, pláč miminka, usínání atd. Některé rady jsou nad zlato, jiné jsou spíše z říše fantazie. Ale jak poznat ty dobré rady od zaručených perel? Určitě dobře poradí třeba kamarádka, která už dítě má a vším si již prošla a pak hlavně používat zdravý rozum.

Jednou ze zaručených rad bývá, že miminko musí spát v naprostém tichu. Nemusí. I během těhotenství v děloze dítě slYoung Mother Kissing Infantyšelo zvuky, zpěv, televizi, děloha není zvukotěsná. Novorozenci jsou na zvuky i případný hluk zvyklí, není tedy potřeba udržovat domácnost v naprostém tichu, když miminko spí. Jedna malá, maminkami osvědčená rada nad zlato, pokud spí vaše miminko, zdřímněte si také, budete potom v lepší fyzické i psychické kondici a maminka v pohodě je přeci důležitější, než vysmejčený byt. Navíc stres a únava mají vliv na množství, ale i kvalitu mateřského mléka. Největší únava přichází, když miminko často pláče. Ale jak ho utišit? Maminkami osvědčená rada je, utěšovat miminko tím, že ho v náručí poplácáte po zádíčkách v rytmu tlukotu srdce.

 

Miminka mají rádi předem stanovený režim. Uklidňuje je pocit, že ví, co bude následovat. Toho můžete využít a vytvořit miminku pravidelný režim usínání, tedy tzv. večerní režim. Miminko si navykne a vám odpadnou stresy s uspáváním. Pokud je miminko navyklé na večerní režim, usíná bez problémů. Pokud přesto přijde období, kdy je usínání problém, některým maminkám se osvědčilo hladit miminko po nosánku. Od shora dolů a opakovat, dokud se neutiší.

Lidé říkají, že pokud dítě pláče, je buď hladové, nebo potřebuje vyměnit plínku. Ale co když je dítě pouze rozmrzelé, unavené a jediné co potřebuje je pouze méně stimulace a více spánku? Někdy méně je více.shutterstock_3154168

Časem začne každá maminka dostávat rady ohledně chození na nočník. Každý má své zaručené tipy, kdy a jak naučit dítě chodit na nočník. Děti musí být na chození na nočník připravené a nemá cenu nutit je dříve. A kdy je ta správná doba? Prvním signálem by mohla být schopnost dítěte zadržet větší množství moči a vyčurat se pak najednou. Poznáte to jednoduše. Dítě bude mít delší dobu suchou plenu a pak najednou zcela promočenou. To je signálem, že dítě je schopno v močovém měchýři zadržet větší množství moči. Druhým signálem je, že dítě je schopno porozumět a splnit (pro něj) složitější úkoly. A pokud už vaše dítě úspěšně chodí doma na nočník, nevracejte se k plenám při vycházce ven nebo cestování. Je to krok zpátky, a pokud už ho musíte udělat, vysvětlete dítěti, že víte, že už umí chodit na nočník, ale pro jistotu na dlouhou cestu dostane plenu. Ale aby si přesto řeklo, kdyby se mu chtělo čurat. Takto podpoříme dítě v tom, co už umí a také mu dáme najevo naší důvěru v to, co umí.

Simona Žáková on sabfacebookSimona Žáková on sabemail
Simona Žáková
Simona Žáková
Rukodělná mzdová účetní, pro kterou ruční práce již od mládí byly velkým koníčkem. Když se k tomu přidaly děti, bylo rozhodnuto. Miluje děti, sama je mámou Aničky a Michala. Chtěla by se na tomto blogu dělit o nápady a rady. Úsměv ve tvářích nejmenších, je ta nejhezčí odměna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *